Učiteľská pôžička

Učiteľská pôžička

Platy pedagógov pôsobiacich v slovenskom školstve sú v porovnaní s platmi učiteľov v ostatných krajinách Európy veľmi nízke, pohybujú sa medzi minimálnou a priemernou mzdou.

Práve preto učiteľom často nezostáva nič iné, ako si zobrať pôžičku. Ideálnym typom pôžičky je pre nich tzv. „učiteľská pôžička“, ktorú od roku 2002 ponúka Pôžičkový fond pre začínajúcich pedagógov.

Žiadosť o pôžičku pre učiteľov môže zaslať každý začínajúci pedagóg, ktorý má vyštudovanú vysokú školu v niektorom z učiteľských odborov, je slovenským občanom a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Ďalšou podmienkou pre získanie pôžičky je zaviazanie sa na prácu v oblasti školstva na minimálne 5 rokov.

Najvyššia možná pôžička, akú môže učiteľ od fondu získať, je 8 298,50 €. Maximálna doba splatnosti učiteľskej pôžičky je 15 rokov. Výška úrokov je len 4% počas celej doby splácania, čiže pôžička pre učiteľov je naozaj veľmi výhodným typom pôžičky.

Ak spĺňate všetky vyššie uvedené podmienky na získanie pôžičky, vyplňte tlačivo vydávané pôžičkovým fondom a zašlite ho maximálne do 10. októbra na adresu Panenská 29, 811 03 Bratislava. Nezabudnite ku žiadosti priložiť doklad o úspešnom absolvovaní vysokej školy, doklad o práci v školstve a osvedčenie o slovenskom občianstve.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.