Pôžička pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných

Aj nezamestnaní ľudia môžu za istých okolností dostať pôžičku, zvyčajne však len v nebankovom sektore, čiže pôžička pravdepodobne vôbec nebude výhodná.

Pôžičkou pre nezamestnaných sa označuje pôžička, pri ktorej sa nedokladujú žiadne potvrdenia o príjme. Aby sa znížilo riziko neschopnosti splácania, poskytovatelia pôžičiek zväčša požadujú, aby ste mali ručiteľa, prípadne ručili hnuteľným majetkom či nehnuteľnosťou.

Napriek tomu je tento typ pôžičky rizikový a pôžička pre nezamestnaných má vysoké úrokové sadzby a ročnú percentuálnu mieru nákladov pôžičky.

Pôžičky pre nezamestnaných sú poskytované hlavne špecifickým skupinám obyvateľstva, kam patria mamičky na MD, nezamestnaní atď.

Výhodou pôžičiek pre nezamestnaných je fakt, že sa Vás nikto na nič nepýta, nikto nechce žiadne potvrdenia o príjme a pôžička je veľmi rýchla a dostupná. Peniaze máte zvyčajne k dispozícií už do 24 hodín od zažiadania o pôžičku.

V nebankovom sektore sa pohybuje veľké množstvo podvodníkov – pri hľadaní vhodnej pôžičky buďte maximálne opatrní a vyberte si radšej známu nebankovú spoločnosť než pochybného súkromníka z inzertného serveru. Alebo ešte lepšie – neberte si nebankovú pôžičku vôbec. Veľmi vysoké náklady a úrokové sadzby Vás môžu veľmi rýchlo dostať do finančných problémov, neschopnosti splácania a následnej exekúcií.

Určite si pozrite:

Skúsenosti a názory:
2 názory na “Pôžička pre nezamestnaných

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.