Pôžička na zmenku

Pôžička na zmenku

Pôžička na zmenku patrí medzi najrizikovejšie typy pôžičiek, ktoré si zvyčajné berú ľudia so záznamom v registri dlžníkov. Väčšinou je to preto, že nemajú inú možnosť.

Zmenka je cenný papier, v ktorom sa zaväzujete, že majiteľovi bude vyhradená dohodnutá suma v dohodnutom termíne na zmenke. Nezaplatením zmenky do dohodnutého termínu sa môžete ľahko dostať do veľkých problémov.

Pre majiteľa zmenky je najväčšou výhodou jej ľahká vymáhateľnosť – svoje právo uplatní len doložením originálu zmenky a dlžník musí sumu skrátka zaplatiť, alebo sa dostane do exekúcie.

Pri pôžičke na zmenku nepotrebujete ručiteľa. Niektorí poskytovatelia ale môžu vyžadovať potvrdenie o príjme a výpis z účtu.

Pôžička na zmenku je nevýhodným typom pôžičky s vysokými úrokovými sadzbami a veľkými rizikami. Brať si pôžičku tohto typu Vám rozhodne neodporúčame.

Pokiaľ Vám stačí menší obnos peňazí (do 250 eur), môžete zvoliť SMS pôžičku od nebankovky Ferratum. Doba splatnosti je 15 dní a úrokové sadzby sú mierne vysoké. Pôžička je rýchla, peniaze môžete mať už nasledujúci pracovný deň. Požiadať o SMS pôžičku môžete online – vyplnením nasledujúceho formuláru. Do niekoľkých minút sa prostredníctvom SMS dozviete, či bola Vaša žiadosť schválená.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.