Pôžička na auto

Pôžička na auto

Chcete mať konečne vlastné auto, alebo si len kúpiť nové? Leasing nemusí byť najlepšie riešenie, existuje aj tzv. „pôžička na auto“. Ponúka ju viacero bánk. Určite si na auto nepožičiavajte od nebankového subjektu, je to nevýhodné. Pokiaľ Vám banka nepožičia, zoberte si radšej auto na leasing.

Ak ale viete zdokladovať svoj príjem a veríte, že dokážete banku presvedčiť aby Vám dala pôžičku, vyberte si pôžičku od banky. Pri leasingu spadá auto do Vášho vlastníctva až po celkovom splatení leasingu, ale pri pôžičke je auto Vaše hneď ako ho kúpite.

Banky Vám poskytnú pôžičku tak ako na nové, tak aj na ojazdené vozidlá. Banka väčšinou vyžaduje dokladovanie využitia pôžičky, čiže predloženie potvrdenia o kúpe vozidla.

Medzi známeho poskytovateľa tohto typu pôžičiek patrí napríklad banka Dexia. Na nové auto Vám poskytne pôžičku až do výšky 34 000 eur, pri ojazdenom aute Vám požičajú až 17 000 eur. Doba splatnosti pôžičky na auto je maximálne 4-5 rokov.

Úvery na auto poskytuje tiež ČSOB, ktorá Vám požičia až 25 000 eur so splatnosťou 7 rokov. Nevýhodou sú vysoké úroky, ktoré sú vo výške až 9% ročne.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.