Pôžička bez ručiteľa

Pôžička bez ručiteľa

Pri žiadaní o pôžičku požadujú často poskytovatelia pôžičiek nejaké zábezpeky. Pri každom klientovi môže mať bankový či nebankový subjekt obavy, že pôžičku nebude schopný splácať a práve preto si chcú pôžičku „poistiť“, aby sa nemohlo stať, že by na nej prerobili.

Poskytovatelia pôžičiek preto často žiadajú potvrdenia o príjme, výpisy z účtu, kontrolujú si Vás v registri dlžníkov a v niektorých prípadoch chcú aj aby za Vás niekto ručil, resp. aby ste ručili majetkom.

Pokiaľ ale žiadneho ručiteľa nemáte, resp. nechcete aby si Vaše prípadné problémy so splácaním odskákal niekto iný, veľa subjektov ponúka aj pôžičku bez ručiteľa.

Pôžičku bez ručiteľa resp. ručenia majetkom poskytuje väčšina nebankových, ale aj niektoré bankové subjekty. Bankové subjekty majú ale pri poskytovaní pôžičky oveľa prísnejšie kritériá a budú od Vás požadovať minimálne výpisy z účtu, dokladovanie príjmu atď.

Pri nebankových subjektoch ale musíte byť obzvlášť opatrný – pohybuje sa tu dosť veľa podvodníkov. Vyberte si preto pôžičku od spoľahlivej a známej spoločnosti, ktorá Vás neoklame.

Ak nemáte zápis v registri dlžníkov a dokážete predložiť potvrdenie o príjme, vyberte si radšej pôžičku od banky – banka je schopná dať Vám oveľa výhodnejšiu ponuku, ako nebankovka.

Ak s tým ale máte problém, ostávajú Vám v hre iba nebankové spoločnosti. Veľmi známym poskytovateľom nebankových pôžičiek na Slovensku je spoločnosť Provident, ktorú možno poznáte z televíznych reklám. Stačí vyplniť nasledujúci formulár (je nezáväzný, údaje slúžia len pre zamestnancov Providentu) a čakať kým sa Vám ozve obchodný zástupca a pomôže Vám vybrať správne.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.