Mladomanželská pôžička

Mladomanželská pôžička

Niektorí z Vás si možno pamätajú na mladomanželskú pôžičku zo socializmu. Tento kedysi veľmi populárny typ pôžičky sa v roku 2010 vracia na trh vďaka trom bankovým inštitúciám – Dexia, VÚB a ČSOB.

Mladomanželské pôžičky sú veľmi výhodným typom pôžičky. Najväčšou výhodou je určite fakt, že je dotovaná štátom i samotnými bankami. Štát za Vás „zatiahne“ 3% a 1,5% banka, čiže celková výška konečnej úrokovej sadzby bude znížená o 4,5%.

Podmienky na získanie mladomanželskej pôžičky však nemusí spĺňať každý pár, ktorý má o pôžičku záujem. O pôžičku totiž môžu požiadať iba manželia, ktorí sú zosobášení minimálne 2 roky. Pri zaslaní žiadosti nemôže byť ani jeden z dvojice starší ako 35 rokov. Celkový príjem rodiny nesmie byť vyšší ako 2,6 násobok priemerného platu na Slovensku. Banka Vám pri mladomanželskej pôžičke požičia maximálne 10 000 eur.

Tak ako pri každom inom type pôžičky od banky, ani pri tomto nie je schvaľovací proces jednoduchý. Ku svojej žiadosti musíte priložiť sobášny list, kompletné info o celej rodine, potvrdenia o príjme oboch manželov, doklady totožnosti.

Určite si pozrite:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.